| RalucaScumpika a întrebat:

Cine poate sa imi spuna despre profil mate -info intensiv info? Acolo as vrea sa merg si vreau neaparat sa stiu unde ma bag

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te bagi la 4 ore de info pe saptamana.
Si da, intra-devar intalnesti oameni minunati, diferiti de multi dintre cei din generala. Glume de bun gust, distractie la ore, dar nu intr-un mod obraznic fata de profesori. Sunt de treaba cu exceptia exceptiilor(numai eu puteam spune asa ceva, ma rog, ma refer ca mai exista si specimene).
Dar este o optiune doar daca esti dispusa sa acorzi ceva mai mult timp invatatului si ai o gandire logica, coerenta. Stii cum se spune: reusita inseamna 99% munca si 1% talent.
Se spune ca cine termina un profil real este mult mai logic si mai coerent in gandire. Iar cei care merg de la un profil real, la facultate pe profil uman se descurca mai bine decat cei care fac invers. Unii care au terminat umanul nu stiu cat fac 1-(-1)( adica 2).
Eu iti sugerez sa mergi pe acest profil, iar daca iti place si literatura si limbile straine si stiintele nu-ti face griji, esti pregatita destul de bine la toate acestea.
Bafta!(banuiesc ca ai un examen inainte)

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Pai am fost am facut. Daca esti desteapta Raluca nu ezita sa mergi acolo pentru ca vei intalni oameni deschisi si destepti. Cei care ajung la matematica informatica fac matematica mai multa si informatica mai multa, dar si ritmul in care invata ii ajuta sa aiba note mari la toate materiile si profesorii sa-i trateze mai lejer.
Ce iti mai pot spune este ca profilul matematica-informatica este bine vazut daca vrei sa mergi la o facultate cu profil real si totodata te auta in acest sens. Deci cam asta este daca vrei sa ma intrebi mai multe nu ezita sa-mi scrii.