| vladutztiby a întrebat:

Desi sunt in liceu,de acum am vise mari,vreau sa urmez Medicina(UMF) Sunt foarte pasionat de acesta meserie si chiar mi-asi dori sa am o cariera in acest domeniu. Daca sunteti sau ati terminat Facultatea, va rog spuneti-mii cum este in facultate,despre oamenii de acolo, posibilitatiile, etc. si ce mi-ati recomanda si in ce oras?

3 răspunsuri:
| laurentiu_9029 a răspuns:

Când e vorba de medicină nu mai contează oraşul în care dai. Important e să găseşti loc, bătălia este foarte mare. Să cauţi facultăţile cu locuri mai multe şi persoane mai puţine înscrise. Sau dacă eşti bazat pe tine, ştii că iei peste 9 la biologie, poţi da oriunde că intri sigur.

| GirlonFire a răspuns:

Carte, tata! inveti si inveti!big grin

| vladutztiby explică (pentru GirlonFire):

Ce am altceva de facut decat sa inv 2 materii: CHIMIA & BIOLOGIA si sunt la profil Bio-Chimie,