| Crypt a întrebat:

Ce imi sugerati?
Credeti ca daca am avut medile 5 toate semestrele la mate si nu voi face liceu de info mate ma voi putea angaja ca si programator ( c# ) fara matematica si fara info fara info mate ma refer?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de firma, unii nu se uita la diploma ta ci la experienta pe care o ai si daca te descurci in domeniu iti prelungesc contractul de munca dar cel mai bine e sa detii certificatul/diploma ca esti calificat si asa ai mai multe optiuni la angajare.

| Catalina1388 a răspuns:

Mai... In viata ca sa te descurci ai nevoie de ceva mai mult decat "mate-info" si ceva mai mult decat niste medii mari...
Citeste intrebarea pe care ai pus-o, modul in care ai scris-o si... trage tu concluzia. Daca ai 10 pe linie si te duci la o firma sa te angajezi si nu sti sa scrii / vorbesti corect... ce crezi ca vei face?
Multa bafta...

| valoare a răspuns:

Nu conteaza mediile din liceu, conteaza facultatea, iar pana la urma nu conteaza nici media din facultate. Poti sa ai o medie mare iar tu sa fii prastie la programare, nu te angajeaza nimeni. Oricum daca termini facultatea de mate-info sau ce vrei tu ( automatica, informatica etc.) cu o nota buna, la angajare cu siguranta vei da concurs si acolo iti vor vedea aptitudinile. Succes!