| Bucur_Cristi_2002 a întrebat:

Ce sa aleg intre mate-info si stiinte?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Vrei cashcaval mult inca din facultate? Baga info.

| ascovit a răspuns:

Stiinte sociale sau stiinte ale naturii? Ca e o diferenta imeensa
IN orice caz, iti sugerez sa urmezi mate-info. Nu trebuie sa te stresezi cu informatica pentru ca oricum in gimnaziu NU ai facut nimic din ce vei face la liceu. Ce ai facut tu in gimnaziu te va ajut ala TIC, o alta materie. La info veti incepe totul de la 0 (algoritmi, c++, s-a.m.d)

| 0Alexander0 a răspuns:

Eu as alege mate-info, mai ales daca ai tangente spre matematica. E un profil foarte bun.

| Bucur_Cristi_2002 explică (pentru 0Alexander0):

Mie imi place matematica dar nu am facut informatica decat in clasa a 5-a si eu sunt a 8-a si nu cred ca ma descurc

| 0Alexander0 a răspuns (pentru Bucur_Cristi_2002):

Ce se face in clasa a 5-a nu e informatica, e TIC, informatica e programare, matematica. Deci matematica e centrala.

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

La stiinte ii mai usor.