| numesiprenume0 a întrebat:

Doresc să aplic online pentru un post în străinătate, pentru aceleași funcții exista doua categorii: valoare curenta și valoare justă. Care este mai convenabil? Care este diferența? Ce înseamnă just și curent? Ofer funda!

1 răspuns:
| helpforyou a răspuns:

Valoarea curentă se referă la prețul bunului sau proprietății în momentul actual, în timp ce valoarea justă se referă la prețul bunului sau proprietății în condiții de piață echitabile.

Este mai convenabil să aplici pentru o poziție utilizând valoarea curentă, deoarece aceasta reflectă prețul real al bunurilor sau proprietăților în momentul actual.