| Dltz12 a întrebat:

In cazul in care ma înscriu la o facultate la invatamant la zi și ulterior, înainte de începerea anului universitar, vreau sa schimb la aceeași facultate, la invatamant la distanța, se poate face asta?
Sau dacă rămân primul an la zi și vreau sa schimb, la aceeași facultate, la distanță, înainte de începerea celui de-al doilea an, se poate?
Menționez ca facultatea de care spun este în cadrul ASE. Va rog să mă ajutați, dacă știți, pentru ca nu am găsit ceva despre asta în regulament.

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Deci am gasit informatia asta in 20 de secunde cautand regulamentul pe site-ul ASE: https://senat.ase.ro/......icenta.pdf

(2) Transferurile în cadrul aceleiaşi facultăţi, de la o formă de învăţământ la alta, se aprobă de
decan, în următoarele condiţii:
a) transferul de la învăţământul la distanţă/IFR la învăţământul cu frecvenţă, cu taxă se poate
aproba solicitanţilor care au media ponderată a anilor absolviţi de minimum 7, 00;
b) transferul de la învăţământul cu frecvenţă la învăţământul la distanţă/IFR, în cadrul aceleiaşi
specializări, pe baza cererii solicitantului, indiferent de numărul creditelor de studiu
transferabile obţinut, cu respectarea condiţiilor prevăzute la art. 36.

| Dltz12 explică (pentru haileewatson):

Mulțumesc foarte mult, chiar nu am văzut partea asta

1 răspuns: