| EmilTraian95 a întrebat:

Joi am dat interviu pentru un job (31.03) la Altex si mi s-a spus ca voi fi sunat dupa ce trebuie confirmate niste lucruri la Bucuresti, inca nu am primit nimic, sa imi mai fac sperante ca voi fi chemat? La inteviu seful de magazin mi-a spus ca ar fi bucuros sa lucreze cu mine ( e doar o vrajeala asta? ) Au trecut 4 zile dintre care 3 de weekend dar totusi exista posibilitatea sa nu ma cheme? Mentionez ca nu am semnat contractul inca desi mi s-a spus de ce acte am nevoie ( diploma de bac copie legalizata deoarece sunt student etc )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti spera, cel putin 10 zile de la data interviului.
Contractul individual de munca se va semna dupa ce vei fi anuntat ca ai primit slujba si inainte de inceperea muncii.