| mimishor a întrebat:

Melania Medeleanu
Cand ai aflat ca ceea ce vrei cu adevarat se numeste "televiziune"? Ai facut initial o facultate de psihologie, ceea ce ma face sa te intreb daca te-a indrumat cineva spre aceasta cariera... Ce calitati crezi ca ar trebui sa aiba un jurnalist al secolului XXI? [Imi cer scuze ca mi-am permis sa vb cu "tu", in loc de "dvs"-in cazul in care acest lucru deranjeaza...big grin]

1 răspuns:
melaniamedeleanu
| melaniamedeleanu a răspuns:

Stai, tu, linistita, suntem intre noihappy
televiziunea mi-a fost aproape intotdeauna, mi-a fost destul de clar ca asta vreau sa fac inca de cand eram copil. Psihologia a fost mai degraba o necesitate proprie, imi doream sa inteleg cine sunt si cum pot fi descifrati oamenii. CAlitatile jurnalistului? sa fie curios, sa fie informat, perseverent si pasionat. Asta ar fi inceputul. happy