| adiadrian123 a întrebat:

Salutare! Recent am intrat ca SGP la Pompieri, am facut pregatire in jur de 3 luni de zile! Dupa acestea am semnat un contract pe 4 ani. Am doar 2 luni de cand sunt angajat pe acest contract si vreau sa-mi dau demisia deoarece nu-i ceea ce caut! Trebuie sa platesc o suma de bani, intrebarea e daca stiti la ce suma sa ma astept sau daca a mai facut cineva aceeasi chestie! Sa nu ma trezesc cu sute de milioane de platit! Multumesc si astept raspunsul vostru.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimeni de aici nu-ti poate spune, doar organul care au organizat pregatirea, acestia stiu cat a costat.
Da-ti demisia si o sa afli, probabil o sa fie cca 1.500-2.000 lei, depinde si ce-ai primit in timpul pregatirii.
Daca ai primit cazare si masa atunci o sa fie mai mult.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai de ce te-ai mai inscris daca nu e ceea ce cauti? Nu e ca si cum iti faci un abonament la Vodafone laughing. Trebuia sa fi 100% sigur ca e de tine. Citeste contractul si vezi acolo cat trebui sa platesti daca demisionezi.

| ValentinMihai78 a răspuns:

De ce întrebi aici și nu citești contractul semnat, unde scrie clar condițiile în care poți pleca înainte de termen? De ce nu întrebi la unitatea de pompieri?
Aici nu vei găsi nici un fel de răspuns!

| adiadrian123 explică (pentru ValentinMihai78):

Salut! Am intrebat si mi s-a spus ca intai trebuie sa imi dau demisia sa imi poate spune cat am de platit, iar pe contract nu scrie cat, scrie doar ca trebuie sa platesc pentru perioada de instruire.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru adiadrian123):

Atunci așa procedezi.

| Aista a răspuns:

A trecut ceva timp, ți-ai dat demisia, ti-au spus cât ai de plătit?