| MicaMiceMils a întrebat:

Sunt cam nehotarata in legatura cu facultatea. Puteti sa-mi dati un sfat? Ce e mai bine de urmat intre litere si matematica?

8 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este mare diferenta intre cele doua.Te admir ca ai aptitudini in domenii asa diferite.Depinde ce anume iti place.

| MicaMiceMils explică (pentru ElenaSA):

Da sunt de acord cu tine...

| CMaria21 a răspuns:

Sunt cam total opuse cel mai important este sa alegi ce iti place tie mai mult.Le compari si vezi unde te-ai vedea mai mult pe viitor.Mult succes iti doresc

| MicaMiceMils explică (pentru CMaria21):

Multumesc frumos de sfaturi tuturor!

Răspuns utilizator avertizat
| alienkros a răspuns:

Uite cum facem. Iti dau o idee despre fiecare si dupa si parerea mea, OK?

1. La Litere: Nu exista Facultate de litere doar cu o limba. Trebuie cel putin doua(ex. romana-germana etc.). Te poti face prof de 2 limbi sau poti sa te faci translator sau multe alte meserii pe care eu nu le stiu( apar tare multe si sunt batranhappy ).
2. La Matematica : E o facultate extrem de grea( am o ruda si stiu). Dupa te poti face prof de mate( nu recomand. numa de dumnezei si cruci ai sa fi injurat) sau poti sa fii. nu stiu matematician, savant, poate descoperi ceva. Poate marul nu e rotund. pate e patrat si demonsrezi tu happy.

Parerea mea.: Eu as alege litere... e mai de viitor plus ca imi place mai mult