| Cristinanicolae7 a întrebat:

Vreau sa îmi spuneți o părere, eu locuiesc aproape de Brașov și vreau sa dau la Umf.Problema e ca nu vreau sa dau la alt umf, ptc asta ar însemna să stau în chirie sau la cămin. Deci, ce părere aveți despre UMF Brașov?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Este aceeasi treaba stai linistit, mai bine dai la Brasov. Totul tine de student cat de bine invata.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la UMf Brasov. Nu stai in chirie ai și liniste sa înveți. Rezidențiatul e același pentru toți deci nu conteaza facultatea la care faci ci știință ta după cei 6 ani. Succes!

| zilog a răspuns:

Trebuie sa spui ce nseamna UMF
UMFLAMI-i-ai roata!?
alta data nu mai spune litere din astea
ci spune tot cuvantul
nu am nimic du tine
doar ca poate te ajuta acesta explicatie sa fii mai clar in viata
pentru ca daca eu as fi un angajator si ai veni la mine si mi-ai spune ca esti specializat in MLM si ca ai facut utc si ca esti inginer in PLM

Eu te-as trimite sa speli WC

pentru ca ma scârbește și obosește instantaneu și incep să te judec greșit sau poate bine si am impresia despre tine ca esti incapabil ntelectual sa te expriomi in lume poate ca oi fi tu un geniu dar unul ne inteles inadaptat si decuplat de la societatea ce il inconjoara!
asa ca de ce sa ma chinui si sa obosesc eu ca si patron sa te inteleg cand tu nu te faci inteles
asta ar fi ca si cand as arunca niste bnai de la mine pe deamoca pe geamul trenului asa la intamplare
chiar ma oboseste si il angajez pe ala care spune clar
AM FACUT O SCOALA PROFESIONALA DE TINICHIGIU VOPSITOR AUTO
si pe tine nu te angajez pentru ca ma obosesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat este UMF, este o alegere excelenta, indiferent de oras.

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Cele mai bune UMF din tara sunt considerate a fi Bucuresti, Cluj, Tg-Mures. Restul presupun ca sunt cam acelasi nivel, probabil cu exceptia Aradului la care ajung cei care pica pe la altele. Depinde cat de aproape de Brasov locuiesti si daca ai masina. O sa ai zile in care o sa ai cursuri cu ferestre de cate 2h-3h intre ele, sa zicem. Daca stai departe, o sa trebuiasca sa boschetaresti prin oras sau prin sala de curs pana incep, ceea ce este pierdere de vreme. Cel mai bine este sa fii relativ aproape de cladirile in care ai cursurile, ca sa poti merge acasa in pauzele lungi sau cel putin sa dispui de masina. Daca stai departe si "faci naveta", o sa fie zile in care pleci de acasa la 7 si ajungi seara la 6-8, chiar daca nu ai avut mai mult de 6-7h de cursuri in ziua aia laughing