| NowForYou000 a întrebat:

Acum 2-3 ore in bucătărie mirosea puțin a gaz de la butelie (ușa si geamul au fost deschise toata ziua). Mirosul se simte doar cand intru de-afară. Sunt singura acasă si nu am pe cine chema. Acum întrebarea mea este : butelia este închisă de la robinet, e vreun motiv de ingrijorare? Acum vad ca nu mai miroase, dar mi-e un pic frica sa dorm. Butelia nu fâsâie. Deci, daca butelia e inchisa de la robinet, nu e niciun motiv de ingrijorare, nu?

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ramai cu geamul deschis la bucatarie pana vin ai tai.

| Panamax a răspuns:

Poti sa lasi fereastra deschisa la bucatarie.

| Țoglă a răspuns:

Lasă geamul deschis până vine cineva și să nu aprinzi becul în încăpere.

| Andresso a răspuns:

Daca e inchisa si nu ai nimic aprins pe acolo si mai ai si geamul deschis, nu e problema. Mereu cand umbli la butelie si miroase a gaz, este recomandat sa stai cu usile si geamurile deschise, sa intre aerul.

| Alexandru_Filip_1998 a răspuns:

Poti sa testezi aprinzand un chibrit si tinandul deasupra cailor pe care pot iesi gaze daca flacara se comporta ciudat ai o problema

| Alinaa901234 a răspuns (pentru Alexandru_Filip_1998):

Cum să aprindă chibritul în apropierea gazelor? Tu gândești? Ia încearcă mai bine tu asta, să vedem dacă mâine mai ești aici

| Alexandru_Filip_1998 a răspuns (pentru Alinaa901234):

Da am incercat de multe ori pentru ca o degazare minuscula nu o sa faca boom si inca sunt in viata

| Alinaa901234 a răspuns (pentru Alexandru_Filip_1998):

Nu mai învăța lumea greșit! Poate unii chiar se iau după răspunsul tau și când simt miros de gaz aprind chibritul pentru a încerca asta. Toată lumea știe că nu se aprinde niciun fel de chibrit, lumânare sau brichetă cand sunt scăpări de gaze! Adică aproape toată lumea, dar văd ca mai sunt și unii dibili care fac chiar ceea ce nu ar trebuihappy
Deci NU! Nu încercați asta!