| Greeneyes2222 a întrebat:

Am o pasiune inocentă pentru mirosurile frumoase din casa. Simt nevoia sa aerisesc constant si parca nu pot respira sau nu ma simt bine daca mirosul nu este placut. Am incercat recent cateva chestii, insa nu au un efec prea mare. Imi puteti spune ce folositi voi pentru asta?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incense miros de lemn, rezista bine https://youtu.be/xQZRn_s_uzQ

| mgtow a răspuns:

Si e natural 100%

| Greeneyes2222 explică (pentru mgtow):

Daaa, am vrut sa iau, merci

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici mai multe variante de lampi pentru aromoterapie (electrice), unde poti pune apa si cateva picaturi de diverse uleiuri frumos mirositoare si va mirosii foarte frumos, toata casa.

https://www.emag.ro/......wellness/c

Mai sunt si lampi cu lumanare, care foloseste uleiuri sau esente placut mirositaore. Pe ebay si amazon sunt multe tipuri de arzatoare ceramice pentru uleiuri parfumate, care costa putin. Cauta si tu dupa cuvintele "ceramic oil burner".

https://www.emag.ro/......D1YP8MMBM/

| Catrice a răspuns:

Pasiune inocenta? E mai mult de atât.

| Lioana a răspuns:

Nu folosesc mirosuri in casa. Doar aer curat. Mirosul, de oricare ar fi el dupa ce te obisnuiesti cu el ajungi sa nu-l mai simti. Nici un miros nu poate fi simtit pe termen lung. Il simti din nou doar dupa ce iesi din casa, te dezobisnuiesti de el si apoi intri iar.
Asadar, pentru cateva minute de placere olfactiva nu mi se pare ca merita sa am odorizante de camera sau orice alte chestii mirositoare.

| Yuoia a răspuns:

Mirosul frumos din casa e doar cel de aer curat. Cele date de odorizantele chimice, irita nasul si in timp si plamanii.
Desi la mine deja ninge, ieri am deschis larg toate geamurile pentru 1/2 ora. (Vara stau permanent deschise). Dupa ce le-am inchis era foarte placut la mine in casa. Aer proaspat si curat.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu e nimic gresit in a aerisi. Eu vara/ primavara stau constant cu geamurile deschise si noaptea. Iarna aerisesc 2-3 ore pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aparat din acesta. Tot de pe eMAG am cumpărat.

https://www.emag.ro/......DC5C6YMBM/

Însă mai trebuie sa cumperi și rezerve. Pulverizează parfum periodic, aparatul funcționează cu baterie AAA. Dacă vrei ceva mai natural, atunci vezi ca exista bețișoare parfumate dar numai cele pe baza de ulei. Sunt bețișoare și fără ulei dar mai mult te intoxici și pui sănătatea in pericol.
Uite un ex.

https://www.emag.ro/......D0QL1QBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aprind bețișoare parfumate chinezești, timp de 2 zile mirosul se păstrează. Bețișoarele parfumate care rezista sunt cele de Black opium.

| 19flo79 a răspuns:

Poti face asta:
E simplu, natural si de efect.
Mergi la un magazin naturist si cumpara uleiuri naturale, (iasomie, lavanda, liliac, etc...) si pune cam 20 de picaturi in galeata cu apa cu care speli pe jos. Mirosul plantelor o sa fie constant in toata casa si este natural!

Răspuns utilizator avertizat