| Superior a întrebat:

As vrea o prietena,dar mi-e frica. Cand sunt cu fete ma simt incordat, incep sa devin nervos si sa fac fata de taur (mai ceva ca putinul, taurul furios aka Trump2k17). Apoi vine si ideea daca o sa am o prietena serioasa sau o sa fie o nenorocita,ca nenorocite sunt multe azi si mi-e frica sa nu nimeresc o de aia. Sfaturi? P.S: Prietena,nu iubita, o fac iubita mai incolo, momentan nu am timp de asta. Ma refer in sensul sa ma fac placut unei fete.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Motivul tau pentru care vrei sa incepi o prietenie cu o fata nu e bun. Prieteniile vin de la sine, din potrivire de caracter, din simpatie reciproca. Nu e o alegere logica. Lasa dragostea sa vina la vremea ei, nu o cauta tu! Atunci cand vei iubi nu vei mai avea aceste temeri despre posibilele defecte ale fetei ci pur si simplu le vei ignora, nu-ti va pasa de defectele ei si tot ce-ti vei dori va fi sa fie cu tine.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pornesti d ela pemiza ca fetele sunt niste nenorocite, nu iti vei gasi tu in veci pe nimeni!
Intoarce-te cand ai de gand sa te schimbi si vezi lucrurile mai pozitiv!

| Superior explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca esti fata, si scuze ca am zis aia, dar tot vad cazuri, baieti parasiti, etc. Unul s-a injunghiat in inima si se plimba pe strada bine-mersi ca sa-si arate iubirea fata de una care l-a parasit pentru unul mai batran cu bani. Apoi s-a sinucis. Aia nici o lacrima n-a varsat...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Superior):

Baiete, sunt o gramada de barbati nenorocotiti care isi bat partnere sau sotiile, care isi parasesc sotiile, te asigur eu ca-s de cel putin 2 ori mai multi decat femeile alea, pentru ca-i impamantanita ideea ca barbatul are voie sa f... tot ce prinde, ca-si scutura palaria si merge mai departe, dar femeia daca face asa ceva, este considerata "nenorocita".
Sincer, este dezgustatoare acuzatia ta.
Pe lumea asta sunt mai nenorociti barbatii decat femeile, cazurile izolate de care stii tu sunt nimicuri, pe langa ce pot face barbatii femeilor.
Dar esti micut si nu prea stii cum stau lucurile cu barbatii si femeile, asa ca, te iert ca vorbesti in necunostinta de cauza.

| Superior explică:

-_-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea bărbaților și băieților de origine română au impresia despre femei(fie ele și extraterestre) ca sunt niște nenorocite și niște nesincera,iar ei sunt miezul. Nu e așa,nu e deloc așa. O femeie nu te Înșeală sau te părăsește din senin. La fel cum nici apa nu te uda,dacă tu nu intri in ea. Fiecare femeie își dorește ceva de la un băiat/bărbat,iar dacă nu găsește,încearcă. Aceasta încercare nu ar avea loc dacă el i-ar oferi ce are ea nevoie,sau măcar ar încerca. Și aici nu e vorba de bani,haine și mașini scumpe ai altele de genul. E vorba de atenție, respect și dragoste. Iar dacă femeia nu găsește la partenerul ei calitatile astea, le caută la altul, aceste căutări sfârșind prin înșelarea sau despărțirea de partenerul inițial. Noi vrem sa fim înțeleși de femei, dar același lucru vor și ele de la noi. Îți doresc succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa iti faci o prietena fara ca la un moment dat, unul din voi sa se indragosteasca. In plus, incordarea ti se trage de la pc, sper ca si tu constientizezi.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Cine tot zice ca visez PC 24/7?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Atunci pentru ca nu socializezi suficient, petrecanzu-ti timpul pe pc, incet-incet, devii introvertit. Nu am zis ca stai 24/7, dar sunt sigur ca stai mai mult de 6 ore pe zi. Stii...cu o fata daca discuti despre jocuri sau despre Biblie, o plictisesti teribil. Fetelor nu le plac gamerii.