regis
| regis a întrebat:

Ati avut vreodata probleme cu furnizorii de servicii de internet? Cum s-au rezolvat? Mi-ar face placere sa aflu ca nu sunt singur...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
regis
| regis explică:

Exceptia asta - RCS RDS - imi da mie dureri de cap. Sunt batuti in cap, iar singura alternativa in zona mea este Romtelecom, cu care am mai colaborat inainte de privatizare, ramanand cu unele sechele. Sper insa ca s-au mai schimbat, ca tocmai am incheiat contract cu ei...

| simf a răspuns:

E sunt, din 98 de cand am net pana acum, la al 4-lea provider de net. cu fiecare dintre ei am avut probleme (ah, cat am regretat reteaua metropolitana!), dial-up-ul nici ca mai merita mentionat, e preistorie, apoi reteaua pe bnc-uri - care cadea intr-o veselie si sunam la ei pe mobil - iar convorbirile pe mobil costau o avere atunci... cu absolut toti providerii am avut probleme, cu o exceptie (rcs) toti incercau sa ma convinga ca nu-s ei de vine, compul meu e. am schimbat furnizorul de net nu neaparta de suparare, cat in speranta de mai bine. si a fost din ce in ce mai binehappy

| Fantoma_1807 a răspuns:

Am internetul de 2 ani si pot sa spun ca nu am avut probleme cu furnizorul, ori de cite ori am sunat la ei m/au rezolvat rapid fara amenintari si vociferari

| mgtow a răspuns:

Aveam probleme cu un modem de la Orange ca mergea lent si cand ii sunam sa le zic care e beleaua imi spuneau sa setez niste optiuni de la modem. Prin telefon imi spuneau ce trebuia sa fac.

| wintage a răspuns:

Am avut, s-au rezolvat sunand la ei...
Am avut si foarte mari probleme in viteza internetului si nici ei nu stiau sa ma lamureasca asa ca am scanat/defragmentat/sters registrii cu CCleaner...happy