| anonima68240 a întrebat:

Am fumat o tigara si dupa cam jumatate de ora in care respectiva camera in care am fumat s-a aerisit a intrat cineva. Credeti ca mirosul se mai simtea? Sunt la liceu si nu vreau sa afle ai mei ca fumez...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un nefumator simte fumul de tigara chiar daca a fost aerisita camera

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mirosul de tutun poate intra în camera ta și dacă ai geamul deschis (să zicem că vecinul tău fumează alături). Însă, pe tine, dacă te trădează ceva, e mirosul gurii (respirația) și al mâinilor...
Oricum, părinții tăi știu că fumezi, simt, dar poate că sunt mai toleranți (mai ales, dacă la rândul lor, sunt fumători). Poate au existat și situații în care le-ai dat motive de îndoială. Ca adolescent, nu poți fi întotdeauna foarte prevăzător, se întâmplă să mai neglijezi anumite lucruri, să lași urme, ca scrumul de țigară, poate un muc de țigară, uitat printr-un colț etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca de mai multe ori ai fumat in acea camera sau daca inainte de a deschide feamul de asemenea ai fumat mult e foarte posibil sa se simta fiindca fumul intra in pereti in haine in canapea si asta e. Data viitoare cand fumezi in camera tine tot odata geamul deschis sau mai bine chiar fumeaza cu capul scos pe fereastra daca intelegi ce vreau sa spun succeswinking

| Liiia7 a răspuns:

Cred ca mirosul s-a evaporat, iar daca nu esti un fumator inrait nu cred ca a simtit mirosul.

| Mdln_Mada_1994 a răspuns:

Posibil ca mirosul din camera sa nu se mai simte, dar daca acel `cineva` s-a apropiat de tine e probabil sa fi simtit.
Funda?