| Snicker a întrebat:

Buna,
As vrea sa invat sa fac impletituri din sfoara dar pe net nu prea am gasit ceva care sa ma ajute.Imi puteti da cateva sfaturi pentru incepator, site-uri de unde as putea sa invat, video, carti etc? Cei ncare aveti naceasta pasiune pentru decoratiuni din sfoara de unde ati invatat?
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

You Tube - how to tie a wide solomon bar by tiat
si acolo vei gasi in continuare multe modele
eu am invatat de la o fetita care la randul ei a invatat de la invatatoare din pacate sunt multi ani trecutzi de atunci si am uitat cum se innoada modele
multumesc tie ca ai pus aceasta intrebare ca am sa mai incerc din nou sa impletesc curele si din sfoara si din ata mai groasa si din fasii de piele

| mariacornelia60 a răspuns:

Pai incearca sa faci ca la par cand il impletesti