| Ella_Petro_1992 a întrebat:

Tocmai mi s- a stricat termostatul de ambient pe temperatri mai mici de 15g, acum vreau sa stiu cum sa dau drumul la caldura, daca se poate de la centrala? Modelul este LEOPARD 24 BTV.te rog frumos sa nu eziti sa ma ajuti

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Seteaza-l la o temperatura mai mare de 15 grade. Eu il am setat la 22 de grade.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu merge cu termostatul dat la 22, desfa firele din termostat si da drumul din centrala. Folosesti butonul mode si cand ajunge in dreptul caloriferului (se aprinde ledul luminos) dai plus.

| mihai69 a răspuns:

Vezi la pagina 5 din manual cum se reglează:
http://www.talentumsm.ro/media/images/PDF%20DOCUMENTS/Protherm-Leopard.pdf

| popa07ady a răspuns:

Daca chiar nu mai functioneaza scoate firele din termostat si leaga-le unul de altul. Temperatura agentului termic o vei regla din butonul centralei.