| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Am o masina de spalat Whirpool si de la un timp imi evacueaza apa foarte incet si imi trece foarte greu la ciclul de clatire. Stiti cumva ce ar putea sa aiba? E ceva simplu, de care sa ma pot ocupa singura? Iar daca nu, cam cat credeti ca m-ar costa daca as chema pe cineva sa mi-o repare?

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Raspunsul tau aici...jos in partea dreapta ai un buson care trebuie sa-l rasucesti in stanga sa-l desfaci, va curge putina apa, iar in interior vei gasi scame sau nasturi, etc. Cureti infiletezi la loc si gata. Bafta.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Poate are filtrul de la pompa de evacuare plin de scame. Desfă-l și curăță-l!