| qazwsxedc131 a întrebat:

Am o problema care nu prea este in elementul meu. Anul trecut am aplicat o vopsea decorativa peste polistiren in interior. Imi puteti spune cu ce o pot da jos de pe perete sau cum? Ofer FUNDA of course!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca merge numai acoperita cu alta culoare, data jos, nu.

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Ii dai un strat de alta culoare peste, cu datul jos e un calvar!

| Tibi45 a răspuns:

Nu poţi să o mai dai jos cu nimic, deoarece în general toţi solvenţii care dizolvă vopselele atacă (înmoaie) polistirenul şi îl distrug. Numai bine.