| sematorka a întrebat:

Deci azi la ora 2 trebuie sa merg la dansuri pentru prima oara si mi-e frica ca nu voi putea face miscarile si copii o sa rada de mine.(mereu am fost foarte pesimista si si-au mai batut copii joc de mine de multe ori).Vreau sa vad daca am talent, dar daca nu am? Mi-e imi place foarte mult sa dansez. Daca ati mai fost la dansuri puteti sa imi spuneti cum e acolo?

5 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Buna! daca esti incepatoare nu! se mai intampla sa te respinga dar trebuie sa te obisnuiesti cu timpul...de curiozitate, ce fel de dans faci?

| Pufarinee a răspuns:

E foarte frumos! Sincer! Nu o sa rada copii de tine iti garantez! Toti mai gresesc.O sa te obisnuiesti.Si sa iti dau un sfat:Nu te lasa influentata de ceilalti.
Sper ca te-am ajutat

| Patriciia a răspuns:

Eu fac dans de 6 ani, imi amintesc foarte bine prima zi de dans: colegii mei de grupa se pregateau pentru ceva spectacol, iar eu fiind noua nu am stiut miscarile bine inteles, si sau ras de mine ...au trecut 3 luni spectacolul a trecut cu bine, iar o mare parte din colegii mei de grupa nu mai faceau dans, eu nu am putut sa ma las pentru ca imi placea ft mult, dupa 3 luni de dans am participat la primul meu concurs ...si vreau sa-ti spun ca din 14 perechi eu am fost pe locul 1!, STIU PARE INCREDIBIL cu toate ca ei sau ras de mine dupa 3 luni am devenit mai buna ca toti pentru ca am avut ambitie, si am crezut in mine ca pot reusii.azi dor 4 perechi din acea grupa mai fac dans, dar ei sunt abia la a2a clasa.nu vreau sa ma laud dar eu am ajund in clasa B o clasa ft mare pe langa a lor eu fiind acum impreuna cu partenerul meu de dans campionana nationala la open-standard 14-16 ani si la latino tot 14-16 ani fiind in lotul national! DECI SE POATE! chiar daca o sa rada la inceput arata-le ca tu poti fi mai buna decat ei! pupici! si succes in cariera P.S: un sfat, oricat de greu ar fi! nu te lasa de dans!

| sfeklasfekla a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa iti pese ce zice lumea si tine minte ca nimeni nu s-a nascut invatat. Talent avem fiecare numai ca trebuie sa il cultivam si sa facem sacrificii pentru ceea ce vrem sa facem cu adevarat. Daca chiar iti place sa faci dansuri vei fi cea mai buna de acolo in maxim 5 luni..Si stai linistita ca nu te va pune din prima zi sa faci ce fac aia care sunt acolo de 1-2 ani

| Cristian_Mot_1996 a răspuns:

Buna. eu sunt dansator intr-o trupa din arad si imi place foarte mult daca vrei sa te apuci de dansuri du-te si daca altii zic ceva despre tine ignorai pur si simplu crede-ma la urma iei sunt cei care renuta. Mult succes!