| Mituca a întrebat:

Buna TPU!

Locuiesc la camin si am plosnite de pat. Am discutat cu administratia si vor face dezinsectie in weekend in camera dar nu sunt sigur daca plosnitele pot sta si in dulapul cu haine. Ce credeti?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Plosnitele "de pat" se adapostesc in textile calduroase de pat, haine (dulap), fotolii etc.
Dezinsectia trebuie sa fie facuta in intreaga cladire si repetata in cel putin 2 randuri (la intervale de 10-15 zile)!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic să te muți până in weekend.
Revii cand totul prezintă sigurantă!

Citeste aici unde se pot ascunde plosnitele:

https://www.pestcontrol-bucuresti.ro/......losnitele/

| Mituca explică (pentru floresdemayo):

Nu am unde sa plec. Toate caminele sunt pline si nu am bani de chirie.

| blackann a răspuns:

Da, pot sta peste tot. Du-te si tu in alta camera sau la niste prieteni pana termina cu dezinsectia. Nu e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaa! Ai grijă, sunt perverse/perverși acei gândaci verzi dacă despre ei vorbești. Stau cuminți la prima vedere, dar din ce am observat se fac mici și le place să se bage în cele mai ascunse și mici locuri din casă. Nu îi observi când intră, nici când ies și te atacă?
Dacă spui că o să facă dezinsecție administrația, mai bine zi-le să-ți facă și-n dulapuri și să se uite și prin locurile mai ascunse sau gen găuri, pe la șinele de la draperii am văzut că se mai băgau ori la geamurile termopane, ai văzut că mai au niște găuri și denivelări, afurisiții până și pe acolo se bagă și ies când au ei chef.