| CristiEND a întrebat:

Buna ziua, am o problema, la cuptorul electric si la plita cu inductie. La cuptor problema este ca iese fum prea mult decât ar trebui, l-am desfacut o data si am vazut un ventilatoras, mă gândesc ca este cel de racire si nu functioneaza, iar la plita, 2zone nu functioneaza, functioneaza doar cele 2 din partea dreapta, tin sa mentionez ca cele 2 zone functionau, au incetat din functionare deodată fara sa stiu motivul. As putea rezolva cumva fara ajutorul vrunui specialist? Va multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vreo siguranță arsă în cel mai fericit caz. E bine sa chemi un specialist.

| CristiEND explică:

Ideea e ca sunt in Germania, nu ca ma zgarcesc la o siguranță cu toate ca pretul reparatiei e foarte mare, am 4 5 luni se cand sunt aici si nu prea am stiut cu cine sa iau legătura.
2, este electric si in acest bloc nu este gaz.
3. Am cumparat altul, cu toate ca acel cuptor avea 5 luni.