| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Am si eu o problema.
Recent am facut o fosa pe pamantul meu. Dar, la 6-7m distanta este un gard ce separa fosa mea de gradina unui om. Daca se duce la politie sau ma da in judecata are ce imi face politia? Totul este facut pe pamantul meu.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este in regula daca fosa este la cel putin 10 m de locuinta sau de fantana vecinului. Daca nu respecta distanta minima poti fi amendat.

| Sava_Alex_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Cat este amenda? Si are o gradina unde creste legume

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sava_Alex_1999):

Ar trebui sa iti multumeasca pentru ingrasamint...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Sava_Alex_1999):

Nu stiu cat este, dar daca are numai gradina nu este nici o problema, nu poti fi amendat.

| relian a răspuns:

Aia ce ai facut tu nu e fosa, aia e o groapa in care tu deversezi pestele prajit laughing

| ywar a răspuns:

Fosa este betonata, vidanjabila?

| Sava_Alex_1999 explică (pentru ywar):

Nu este betonata, dar vidanjabila da.

| Petripetri a răspuns:

Treaba este ca la metrajul ala nu ai nicio problema cu amplasarea... problema este ca totusi daca face reclamatie si vin la verificare de la mediu se uita sa fie ecologica adica betonata integral cu camere de separare