Întrebare recomandată | Pintecut-vlad_Jester_1995 a întrebat:

Ce fel de perdele sau jaluzele as putea sa pun la un geam care are o grinda in dreptul lui, adica nu as vrea sa pun sina de pe o grinda pe alta deoarece ramane un spatiu mare dedesubtul acesteia.Ce model de jaluzele sau in ce mod ar trebui sa le pun.multumesc.FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Djaburov a răspuns:

Daca ai termopan sunt jaluzele (rulou) ce se aplica direct pe geam. Cauta in dedeman.

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Jaluzele verticale.

| Pintecut-vlad_Jester_1995 explică (pentru Hombre):

Da,dar nu as vrea sa le pun pe grinzi deoarece imi ramane un spatiu mare dedesubtul sinei, as dori ca sina sa vina lipita de tavan dar iese grinda si nu am cum.nu am nici o idee ce model sau in ce mod as putea pune...dau funda multumesc

| Hombre a răspuns (pentru Pintecut-vlad_Jester_1995):

Spatiu dintre sina si perdele e de 4 cm. La jaluzele verticale.
Poti pune jaluzele orizontale atasate direct de ramele ferestrei.

| Cherry94 a răspuns:

Salut, jaluzele verticale merg cu grinda sau perdele pe sina pvcwinking cele orizontale sunt invechite.