| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce părere aveți de un băiat de 16 ani care se uită la desene animate și se dă în leagăn credeți că e prea imatur?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca stie sa isi traiasca copilaria. Pe la 20 de ani devine o problema.

23 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-și bea lăpticul cu biberonul, atunci categoric DA

| GulubuntzBudulush explică (pentru sierra1):

Bebelusi nu se dau in leagan si nu se uita la desene doar la niste imagini insiruite din care nu intelegi nimic practic.

| sierra1 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Bebelusii SE dau in leagan si SE uita la desene. Ești bebe?

| GulubuntzBudulush explică (pentru sierra1):

Dacă prostia de DuckTV numești tu desene atunci da. Dar sunt doar niște imagini care se mișcă. Cum poți să le numești desene p-alea. Am încercat să mă uit și eu dar sunt prea prosteșți. ȘI n-am zis că mă uit la desene. N-am zis nimic. Doar am zis o întrebare.

| sierra1 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

"prostia de DuckTV" - a invocat cineva asta in afară de tine? Clar că ești bebe

| GulubuntzBudulush explică (pentru sierra1):

Nu sunt bebe. Dar știu că bebeluși numai la asta se uită la DuckTV. Am stat și eu odată la niște oameni care aveau bebeluș și se uita numai la DuckTV. Bebeluși nici nu le face bine să se uite la desene. https://www.youtube.com/watch?v=G6dRsHZaDq8 asta numești tu de bebeluși.

| GulubuntzBudulush explică (pentru sierra1):

Și apropo vezi că ți-a început "Prostia zilei"!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci eu o dată am vrut să invit o tipă în excursie într-o duminecă și a spus că ea nu poate dumineca, că dimineața are program de desene animate. Avea 26 de ani.
Deci la 16 tipul nu e prea imatur, mai are șanse să își revină înainte să dea în mintea copiilor

| Bizon95 a răspuns:

NU... daar, daca ar fi avut 46, mai intelegeam!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Baietii se maturizeaza mai greu decat fetele atat din punct de vedere fizic cat si psihic, sti cum e timpul rezolva tot.

| Justme1997 a răspuns:

Doar daca te bati cu copiii din parc pentru leagan

| FaraNume1245 a răspuns:

Nicio părere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unii oameni care nu se maturizeaza niciodata, iar altii care sunt maturi de copii. Maturitatea tine de experienta de viata si nu de varsta, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa te uiti la desene, indiferent de varsta (daca sunt de calitate)

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu are nici o treaba la ce te uiti. Eu ma uit la filme horror de la 5 ani pentru ca ai mei ma lasau cu unchimiu mereu si el e mai mare cu cativa ani ca mine si ma lasa de capul meu. Si ma dau in leagan si acum. Bine ca ma ajuta inaltimea sa nu iau amenda. Am 1, 55 si par mai copila laughing

| Cduncfujndf a răspuns:

E ok ceea ce faci. Dar să știi că nu ai voie să te mai dai în leagăn dacă ai peste 14 ani, adică dacă te prinde poliția, cred că se cam ia de tine.

| GulubuntzBudulush explică (pentru Cduncfujndf):

N-am specificat ca e vorba de mine. Si sa stiti de fapt ca nu toate leaganele au limita de varsta. Unii au si in curte.

| beck2804 a răspuns:

Nu vad nimic imatur in asta, decat sa te droghezi si sa fumezi pe la toate scarile de la blocurile din cartierul tau. Si eu inca ma mai uit la desene si imi plac, ma inveselesc.

| Adesim a răspuns:

Ce imaturitate vrei la 16 ani?! Bucură-te de vârsta asta! Profită de toate! Vei ajunge să ai servici și multe griji. Atunci te vei ruga să stai 10 minute ca să vezi știrile. Profită!

| ConnorRK800 a răspuns:

Singurul lucru imatur este intrebarea pe care ai pus-o.

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Nu, fiecare cu lucrurile lui nu mi.se pare un motiv de rusine

| Marin_Luminita_1974 a răspuns:

Eu cred ca dacă în ochi tai este bun, draguț și frumos este destul. Nu înțeleg ce are uitatul la desene, eu la 14 ani ma uit l a desene când ar trebui sa învăț pentru liceu.
Știu ca părerea mea poate sa nu conteze pentru tine, dar sper ca te am ajutat și nu te lua după părerea altora, dacă este draguț și frumos în ochi tai este destul.