| Anushka23 a întrebat:

Ce părere aveți despre mobilierul de la Jysk si Ikea?
Care vi se pare mai ok?
Multumesc!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ikea e puțin peste jysk, dar apropiate că și calitate și preț.
Ikea face mobila ieftina și destul de buna.

| mihai69 a răspuns:

Ikea e de departe mai bună ca Jysk.
Mai ales d.p.d.v. calitatea materialelor. Plus design, soluții tehnice etc.
Prețul e justificat.

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce lauda toti ikea, nu este atat de stralucita!
alege ce iti place tie si unde ti se par preturile mai ok raportate la produsul cumparat

| VoidEternal a răspuns:

Ikea.

| ReddY25 a răspuns:

Alea de la Jysk

| siriusblack98 a răspuns:

Fiecare dintre cele doua are atat mobilier de proasta calitate cat si mobilier de calitate buna dar bineinteles ca aceasta calitate superioara se plateste. Adica degeaba injuri tu brandul daca ti-ai ales cea mai ieftina piesa posibila din toata gama lor de produse.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa-ti spun sincer eu am avut de mobilat o mansarda si am luat foarte multa mobila ieftina de pe un site din Bulgaria si o singura noptiera de la ikea. Acum dupa 2 ani noptiera aia e umflata pe la colturi, incepe sa se dezlipeasca invelisul ala de pe ea iar mobila din Bulgaria arata ca noua (desigur ca si aia e de calitate slaba ca e usoara, nu e lemn masiv dar macar arata bine). Ce vreau eu sa spun e ca ikea nu face mobila chiar asa calitativa. Lumea cumpara doar pentru ca e ieftin si e varietate mare. Si in plus nu vrei sa o tii o viata, o schimbi o data la cativa ani. Iar jysk e aceeasi chestie cu ikea

| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mobila se umfla dacă e ținută în umezeala. Nu e vina Ikea in cazul tau.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt sigura ca nu e umezeala peste valorile normale si sunt multi care se plang de calitatea produselor de la ikea

| ioana748 a răspuns:

Nu lkea, parerea mea.