| MihaelaCioplea a întrebat:

Ce preferati: sa va cumparati o casa sau sa o inchiriati toata viata?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Sa o cumpar. Banii dati pe chirie pot sa-i investesc in amenajari si renovari si sa o fac dupa gustul meu. In plus, nu risc sa fiu evacuat cand vrea proprietarul sau sa-mi mareasca chiria cand vrea el!

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să o cumpăr, asta ar alege un om întreg la minte. Închiriatul e așa pe un termen scurt ca să te mai pui pe picioare. După ce faci? Îți lași copiii cu ochii în soare?

| OldSoul a răspuns:

Sa o cumpar logic.

| KillMePlease a răspuns:

eu prefer să-mi cumpăr propria casă

| Suck a răspuns:

In America si nu numai, nu exista proprietar, casele sunt ale statului iar oamenii stau toata viata in chirie, exista avantaje si dezavantaje, eu prefer sa am propria casa.

| WarriorCat a răspuns:

Să o cumpar happy.

| MorganaM a răspuns:

Se renteaza sa cumperi. In loc sa platesti chiria, platesti la banca rata pentru banii imprumutati pentru locuinta, pe cand in cazul chiriei, nu iti ramane tie locuinta.

| AnastasiaMariaAnastasia a răspuns:

As prefera sa imi cumpar o casa in loc sa inchiriez o casa toata viata.