| alexandrubt13 a întrebat:

Cine imi spune care este cel mai bun BCA petru constructie la un pret rezonabil sau e mai buna caramida phoroterm

Răspuns Câştigător
| popa07ady a răspuns:

Eu am facut din BCA si sunt multumit.

| alexandrubt13 explică (pentru popa07ady):

Dar nu conteaza si din ce fel de bca? adica ce marca

| popa07ady a răspuns (pentru alexandrubt13):

Am folosit Verbloc.Pretul nu-l mai stiu pentru ca am cumparat absolut totul de la un depozit.

| alexandrubt13 explică (pentru popa07ady):

Multumesc

| popa07ady a răspuns (pentru alexandrubt13):

Sa ai spor si grija mare cu thermoizoatiile.Sunt foarte importante! La modul in care vrei sa tencuiesti ai grija ce meseriasi angajezi.Vei avea probleme daca nu respecti tehnologia de lucru, informeaza-te bine!

8 răspunsuri:
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

BCA ul e sfint, intra ceva mai multa armatura si beton, dar e mai calduroasa si usor de intretinut. Caramida Porotherm e o mare teapa, sunt inginer si stiu ce spun, BCA ul ytong de 35-40 de cm grosime si te vei incalzii foarte ieftin. Stiu ca structura de rezistenta e mai groasa si costa ceva mai mult dar, face toti banii din lume, in primii 4-5 ani ai scos diferenta dintre caramida si bca doar din facturile de gaz sau lemne, iar dupa incepi sa fii pe plus! 0737755579 Ing Razvan Adrian Ilie

| Yonut_Floryan_1968 a răspuns (pentru Ilie_Razvan_Adrian_1968):

De cat trebuie sa fie structura

| alexandrubt13 explică (pentru Yonut_Floryan_1968):

Buna dimineata! 25-30 grosime

| Ionitacosmin27 a răspuns:

Eu iti spun