| alexandraalis a întrebat:

De ce sunt curenti de aer in apartament, desi blocul este izolat. Este posibil sa fie din cauza faptului ca apartamentul este langa lift?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acopera acea gaura, daca are tabla, lipeste banda adeziva sau ce ai la indemina, pe linga ea, pentru a o etansa.Cauta si in bucatarie sau camara, normal ar fi sa ai si acolo aerisiri. Izoleaza tot ce gasesti.

15 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Nu e de la bloc, cauza e ca ai multe prize prin casa ...nu mai sta pe langa prize ca sa nu te traga curentul.

| Madalina7944 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu faptul ca blocul este izolat sau nu, sau ca este langa lift. Cel mai probabil este curent in apartamentul tau, ca usile interioare si cea de la intrare nu izoleaza bine. Incearca sa inchizi toate geamurile si vezi atunci daca mai e sau nu curent in casa.

| stragery a răspuns:

Nu e vorba de prize, curenti de aer pot intra si prin podul blocului si prin aerisiri.

| BESTNICK a răspuns (pentru stragery):

Dude! am zis la caterinca laughing))...cu asemenea intrebari, nici nu-si merita raspunsul, doar daca e copil. cius

| alexandraalis explică (pentru BESTNICK):

Nu este de ras, am ajuns sa nu ma pot misca, ma doare tot corpul, in special spatele.
Nu este cazul sa glumesti cu asta. Eu stau in chirie de 2 saptamani.
Sunt termopane la geam, usa din metal, blocul izolat.
Este o aerisire la baie, m-am gandit ca poate pe aici intra curentul, poate aerisirea are legatura cu liftul, nu stiu.
Nici usile din camere nu se inchid bine.
Cand stau in pat, simt curenti de aer rece la perete.
Te rog sa-ti pastrezi glumele rautacioase, nu iti doresc sa treci prin ce trec eu.
Sa dai 500 de lei si sa te imbolnavesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandraalis):

Ai dreptate, cunosc problema.Chiar daca ai termopan peste tot, curentii de aer se formeaza intre aerisiri.Eu am blocat acele aerisiri(baie si bucatarie), Si am eliminat acest inconvenient.Mult noroc.

| BESTNICK a răspuns (pentru alexandraalis):

Atunci imi cer scuze iar raspunsul e ca poate siliconul pe care ti l-a pus la geamuri nu e complet (sau spuma), curentul de la aerisire se desfasoara sus spre tavan nu jos la sol unde ai tu patul. iti iei un scaunel sau o scarita si te uiti la tocul geamului sus, se gaseste in magazinele de specialitate un fel de banda de burete adeziv care o poti lipi pe tocul usii intern in cazul in care intra aerul si pe acolo. uita-te la tocurile ferestrelos si a usii de la intrare daca nu, vb cu proprietarul sa scada din chirie caci conditiile nu sunt tocmai bune, si cel mai important ai grija de sanatatea ta. pup

| Gabyy32 a răspuns (pentru BESTNICK):

laughinglaughinglaughing

| NeneaGogu a răspuns (pentru alexandraalis):

nu e de la curent mai, este alergia de primavara, asa are multa lumea, fac un masaj?batting eyelashes

| alexandraalis explică (pentru anonim_4396):

Am gasit in baie sub ghiuveta, in perete, unde este teava de apa, o gaura de 35/35 cm, acoperita cu o tabla (nu este zidit, nu are o usa din tabla).

| alexandraalis explică (pentru NeneaGogu):

Alergie de primavara?
Poate astenie de primavara sau ai facut o gluma proasta?
Ai auzit de curenti de aer?
Stii care sunt efectele curentilor de aer asupra organismului?

| NeneaGogu a răspuns (pentru alexandraalis):

ma scuzi, astenie, ai sinuzita?

| alexandraalis explică (pentru NeneaGogu):

Cum se face un masaj de relaxare?

| alexandraalis explică (pentru NeneaGogu):

Ce este sinuzita, stii?
Dar, de lombosciatica ai auzit?
Si nu am de ce sa te scuz.
Crezi ca esti mai "interesant" daca faci aceste glume proaste?

| alexandraalis explică (pentru anonim_4396):

Cred ca este bine sa fie si o aerisire, altfel unde se vor duce mirosurile din baie si bucatarie?
Dar, o sa chem un om sa repare spartura formata in zona unde sunt conductele si sa o acopere cu o usa din tabla, o sa-l pun sa o izoleze bine, iar la usa de la intrare o sa-i pun o banda adeziva.
Iti multumesc pentru raspuns.