| anonimvybbgyhb a întrebat:

M am mutat cu verișoara mea într un apartament cu 3 camere și am înțeles ca factura la gaz vine la 4 luni! Temperatura este de 21 grade în casa. La ce suma ar trebui sa ma aștept? Îmi apare pe factura cât am consumat în fiecare luna?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic conteaza si cat de bine este izolat apartamentul, pentru ca daca caldura nu se pastreaza, automat centrala va porni mai des si va consuma mai mult.
Evident ca iti apare pe factura cat ai consumat si cat ai de plata. Cred ca va trebui sa intrebi proprietarul (daca v-ati mutat cu chirie) cat se plateste sau sa astepti pana vine prima factura. Aproximativ nu iti poate spune nimeni, pentru ca sunt mai multi factori care influenteaza.

| qest11 a răspuns:

Eu la 80mp in total, incalziti cam 35mp, o sufragerie, un dormitor si o bucatarie cand si cand, 22 de grade, le mai inchid vreo 5 ore pe zi, nu am platit mai mult de 200 pe o luna, si nu am tremurat de frig.

| qest11 a răspuns (pentru qest11):

...si am si un copil mic care racea mai des cand statea in alta parte unde era toata casa incalzita, si mult mai multe grade.