| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati cu ceva? dau FUNDE MILIOANE! deci, am instalat un nou program de calculator si tastatura are dintr+o data ceva, nu mai scrie normal adica y il face z si invers, nu mai scrie arondul si astea... ce sa fac_ ce setari sunt_

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai tastatura în limba română. Apasă alt+shift şi vezi dacă a revenit la normal. Dacă nu... caută în bara de start, lângă ceas un chenar pe care scrie "RO" şi pune "EN".
Ar trebui să meargă. Dacă nu merge... scrie-mi un mesaj şi mă gândesc la altă variantă din control panel, ce îi poţi face.

| gabrielgypps a răspuns:

Este vorba de alfabretizare... in diferite limbi tastele au alta valoare.
in dreapta jos a ecranului ai scris en de la engleza sau ro sau altceva. dai clic si alegi english international daca vrei sa fie ca inainte sau ro daca vrei sa scrii cu t de la taran, sau s de la soarece. m-ai inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit la fel cu tastatura, eu i-am dat un restart si apoi a revenit la normal(la mine a functionat, acum nu stiu daca si la tine o sa functionezebig grin).

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Ai tastatura in romaneste, y este z si z este y,; este ţ si asa mai departe ai jos in bara scrie RO dau click si pune EN.

| NoBoDy_7286 a răspuns:

So tampit si ea

| sfasfsaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca nu merge cum a zis aln trebuie sa instalezi din nou windousu si sa setezi ca tastatura sa fie din nou in engleza.asa mi s-a intamplat si miehee hee si am reinstalat windowsu din nou.baftawinking