| daddy a întrebat:

Ma gandeam sa imi pun la mine in camera ceva verdeata happy
ce plante de apartament imi recomandati care sa fie usor de intretinut
preferabil ceva in genul unor arbusti sau asa thinking

9 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Dracena, hibiscus,

| tee a răspuns:

Depinde si de marimea platelor pe care le doresti. Daca vrei ceva frumos si care in timp vor acapara ochii cu frunzisul si dimensiunile lor iti recomand palmierul Areca sau Kentia, dracena, yucca, ficus benjamina, ficus elastica, dieffenbachia.
Daca vrei plante care si infloresc spatiphilium, anthurium, trandafir japonez, orhidee care tin florile foarte mult timp.
Aceste plante nu sunt atacate de daunatori (vorbesc din experienta propie, probabil ca sunt si altele). Totusi multi se plang ca trandafirul japonez face purici, la mine nu a facut niciodata, dar este posibil sa faca intr-o buna zi.

| lost.in.rain a răspuns:

Dracena, ficus australian, anturium sau spatiphilium.

| Cσσкiє a răspuns:

Uite, sper să te ajute : http://articole.cartiagricole.ro/......ente.html. O zi bună! :)

| octavianpas a răspuns:

Aloe, cactusi, ficus, palmier, arbore de cafea

| YLLL a răspuns:

Violete de africa, Begonie, Ficus, Aloe vera, Bromelia
:]

| lifeistough a răspuns:

Bonsai! (este un pom in miniatura)

| SexyChick a răspuns:

Eu am aloe laughing