| andreeapink01 a întrebat:

vreau sa imi iau mai multe plante, problema este ca stau la apartament. Ieri mi-am luat o mimoza si mi-as lua si un bonsai sau ceva din familia cactusilor ( e destul de cald si vreau plante care sa reziste la 30 de grade). Ce plante imi recomandati? ( preferabil usor de ingrijit si daca stiti si preturi)

Răspuns Câştigător
| BlondaBlondii a răspuns:

Dracaena, Orhideea, Bromelia.big grin

3 răspunsuri:
| casandra12345 a răspuns:

Ia un canctus - ala rezista si la temperaturi inalte si la termperaturi scazute. Alege unul care face flori, intreaba ce specii au la florarie

| andreeapink01 explică:

Orhideea nu rezista la mine, e pretentioansa

| MechiLambre a răspuns:

Poti sa-ti iei o orhidee big grin eu am una si am platit 32-35 de leiwinking