| kjkpyn a întrebat:

Masina mea Arctic +++ pe care am cumparat-o de doua zile scartaie pe toata durata ciclului de spalare la tambur dar doar cand folosesc un program cu o greutate mai mare de trei kg.Va rog sa-mi spuneti daca e grav?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da telefon la service-ul teritorial a fabricantului (Arctic /Beco), vor trimite pe cineva sa remedieze situatia, gratuit.
E in garantie. happy

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate suruburile de fixare a tamburului din spatele masinii, asa cum scrie si in MANUALUL UTILIZATORULUI, primit cu masina!
Daca si dupa scoaterea suruburilor, respectiv asezarea in orizontala (dupa boloboc) masina scoate acele sunete, atunci suna la servoce, sa-ti trimita pe cineva sa verifice in garantie.

| kjkpyn explică (pentru Bula):

Am cumparat-o pe eMAG si as putea sa o returnez dar asta inseamna sa stau doua sapt. fara masina.Multumesc oricum.Si sa stii ca suruburile le-a scos.

| kjkpyn explică (pentru Bula):

Asa o sa fac.Mersi frumos!

| Bula a răspuns (pentru kjkpyn):

Da telefon la service-ul teritorial a fabricantului (Arctic /Beco), vor trimite pe cineva sa remedieze situatia, gratuit.
E in garantie. happy

| darrio2007 a răspuns:

Ai scos cele trei suruburi din spate, care tin cuva fixată, la transport?

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

rolling on the floor Corect! N-a scos suruburile. Altfel, masinile sunt incercate in fabrica. Eu am fost (printre altele) gestionar la un magazin de electrocasince si cand le desfaceam curgea apa din ele.

| kjkpyn explică (pentru Salontanul):

A scos suruburile. Scartaie mai mult garnitura de la tambur decat tamburul.

| TheGentleman a răspuns:

Poate pui prea multă greutate în mașină. Mai scoate din haine!

| kjkpyn explică (pentru TheGentleman):

Asta am facut iar acum nu mai face asa.Multumesc@