| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Mi-am luat un pistol de lipit cu Silicon, se încălzește, dar nu curge nimic, nu pot sa lipesc nimic, de ce? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să curgă, trebuie să bagi un „băț" de silicon prin spatele lui și să apeși pe trăgaci. Ai făcut asta?
Dacă da (și oricât apeși pe acel trăgaci nu iese nimic), încearcă să vezi dacă nu e înfundată duza - bagă prin față o sârmă / agrafă de hârtie îndreptată etc. Ai grijă să nu atingi cu pielea părțile metalice fierbinți!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru mihai69):

Mulțumesc, am reușit!

| Andreeush a răspuns:

Poate e defect.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Andreeush):

Și nu as putea rezolva asta?