| alexandrubt13 a întrebat:

O intrebare pentru cine a pus cabina de dus pe perete, se spune ca inainte de a instala gresia si cabina de dus, peretii unde va fi fixata cabina se vor da de trei ori cu o substanta sau un tratament pentru a nu se imbiba cu apa si face igrasie dupa care se va pune faianta si instala cabina. Cum se cheama acea solutie de dat pe pereti pe zid, tencuiala?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu pot recomanda, ca nu am folosit niciuna laughing. Nu sunt profesionist, am construit destul de mult, insa doar pentru mine, iar cel putin pana acum nu am avut nevoie.
Ca si branduri, Tytan si Mapei sunt de top, Ceresit este destul de folosit la noi, iar Adeplast e mai pe low cost.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se cheam jn multe feluri: hidroizolatie, impermeabilizant, folie lichida etc. Daca vrei un nume de produs, Tytan Hydro-1K, Ceresit CL51, Mapei Mapegum WPS, Adeplast Silber...

| alexandrubt13 explică (pentru regis):

Si daca este deja tencuit, si am dat gresia jos pot da numai cu solutie cu ruloul de 3 ori si pun gresia inapoi

| regis a răspuns (pentru alexandrubt13):

Nu stiu daca e nevoie de 3 straturi, vezi ce scrie pe găleată.
Solutia se aplica pe tencuiala si apoi poti lipi placile exact ca pe o suprafata netratata.

| alexandrubt13 explică (pentru regis):

Si ce solutie imi recomandati? si deci pot da exat une e cabina si jos sa mai puun ceva la incheieturi?

| regis a răspuns (pentru alexandrubt13):

Nu pot recomanda, ca nu am folosit niciuna laughing. Nu sunt profesionist, am construit destul de mult, insa doar pentru mine, iar cel putin pana acum nu am avut nevoie.
Ca si branduri, Tytan si Mapei sunt de top, Ceresit este destul de folosit la noi, iar Adeplast e mai pe low cost.

| ZiziKam a răspuns:

Bună ziua, recomand și inducția pentru gătitul zilnic. Va fi mai economic decât o plită pe gaz. Apropo, te voi întreba despre mobilierul de bucătărie. Unde comanzi și ce culoare ai ales? Visul meu este o bucătărie roșie și mă întreb dacă va arăta bine pentru că am o bucătărie conectată la sufragerie.