| xCrazZzyBoY a întrebat:

Salut, am o centrală pe peleți kepo, apa setată în cazan are 75 de grade, dar când este în funcțiune temperatura apei nu depășește 61 de grade, cum aș putea remedia chestia asta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e flacara mai puternica, atunci poate urca.
Si tirajul slab (la horn) poate reduce puterea de incalzire!
Daca tot nu merge, cheama un instalator de cazan, sa-l verifice!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Setand temperatura la 60 de grade.

Bula
| Bula a răspuns:

Temperatura de 75 grade este maximul la care sa fie incalzita apa.
Cand este folosit, apa rece din retea raceste pe ceea din instalatie.
Eu folosesc apa incalzita la 42 grade si nu mai trebuie sa-l amestec cu apa rece, o folosesc direct (pana la robinet se raceste la 36-40 grade).

| xCrazZzyBoY explică (pentru Bula):

Păi până acum câteva zile apa ajungea la 70+, acum nu.

| xCrazZzyBoY explică (pentru Bula):

Probabil că o să chem pe cineva, mulțumesc!

| Bula a răspuns (pentru xCrazZzyBoY):

Daca e flacara mai puternica, atunci poate urca.
Si tirajul slab (la horn) poate reduce puterea de incalzire!
Daca tot nu merge, cheama un instalator de cazan, sa-l verifice!