| ANONIM5677654 a întrebat:

Am o camasa de blug si niste blugi ce sunt patati de verdeata, am stat pe iarba si s-au patat. I-am spalat de vreo 3 ori la masina, am spalat si la mana si am frecat si au ramas mici pete. Spuneti-mi si mie niste metode de a le inlatura.

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Eu stiu de lamaie, storci efectiv zeama de lamaie pe locul inverzit de iarba, astepti 30 min sa-si faca efectul apoi speli. Mai este varianta cu otet amestecat cu bicarbonat de sodiu, otetul sa fie din ala alb, nu balsamic sau inchis la culoare, pui peste pata de verdeata si apoi speli totul cu detergent.
Astea-s variantele ieftine, cand nu ai in casa produse speciale, gen Dr. Breckmann ( standul pentru detergenti din magazine)

| neutrino a răspuns:

Lapte proaspat, dulce, de capra.

| Mariana216 a răspuns:

Incearca cu Vanish :/.