| GeorgeKb a întrebat:

Am si eu o problema cu masina de sparalat.
Ii dau drumul masinii, porneste motorul dar nu imi baga apa.
Masina merge asa in gol.Nici centrifuga nu merge.
Se mai opreste si intre programe.Adica nu duce programul respectiv pana la capat.
Va rog spuneti-mi ce are si ce trebuie sa schimb la ea si cam cat m-ar costa daca stiti.
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut ce marcă e masina de spălat?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca masina nu este noua. Totusi, nu a umblat cineva pe la robinete si a inchis alimentarea? Ma mir ca merge in gol. A mea nu porneste fara apa. Daca nici centrifuga nu merge, nici programele complet, etc, este mai bine sa o vada un specialist. La o alta masina a mea, era rupta pirghia de contact la centrifuga. S-ar putea sa fie mai multe defecte. In alta ordine de idei, daca este prea veche, este mai bine sa o schimbati. Am vazut ca au "buy back" la unele magazine.

| Adriankuala a răspuns:

2 ore de alergat zilnic nu azi da stai ca maine am treaba in fiecare zi si o sa vezi rezultate dupa o saptamana

| Giuliano24 a răspuns:

Daca nu doresti sa platesti, poti verifica singur/(a) in spatele masini se afla 2 furtun-urii 1 de apa calda si 1 de apa rece asigura-te ca cele 2 sunt conectate la apometre acolo chiar unde ai masina(baie/bucatarie) daca sunt conectate inseamna ca este blocat sistemul de transport al apei si te-asi sfatui sa contactezi un profesionist pentru a o repara.(dar daca iti cere peste 3 milioane nu merita, mai bine iei alta noua)