| Flo1993 a întrebat:

Salutare oameni dragi, vin si eu cu o intrebare big grin.Am observat ca se macina bordura de la gard si cer sfaturi cum pot remedia.
Ce imi recomandati, materiale, sfaturi pentru. reparare! Am sa atasez 2 poze cu problema intalnita:
https://postimg.cc/yJ2cfzX2
https://postimg.cc/Wqvrv6yn

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cumperi adeziv Ceresit CM17 si tragi un glet de adeziv cu plasa de care se foloseste la izolarea caselor cu polistiren si nu vei mai avea treaba cel putin 20 de ani! Dar mentionez inca o data: Ceresit CM 17! E scump ca dracu dar numai asta te scapa de problema! daca nu ai bani cumperi un adeziv de polistiren si ala te va tine vreo 8-10 ani... Bafta!

| Flo1993 explică (pentru lpavel):

Multumesc pentru. sfat, nu e o problema pretul adezivului...nu m-am zgarcit la preturi...astept sa treaca iarna si asa voi face :d cu cm17 / plasa etc. ma speriasem sa nu fie ceva grav

| lpavel a răspuns (pentru Flo1993):

Cu placere! Se poate rezolva cum am zis!