| Goldenbulle7 a întrebat:

Stie cineva cu ce as putea sapa o pivnita? Mai exact, am o pivnita, iar inaltimea ei este prea mica, astfel incat dau cu capul de tavan. Cu ce as putea sapa vreo 30-50 de cm adancime (o suprafata de 9 metri patrati), in afara de lopata si harlet? Pamantul este tare, amestecat cu pietre si nu merge aproape deloc cu cele mentionate. Exista ceva masinarie sau obiect cu care sa nu ma rup de spate?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In astfel de situatii se foloseste intai tarnacopul. Daca nici asa nu reusesti, e nevoie de un ciocan demolator sau macar de o rotopercutoare.

| sierra1 a răspuns:

Caută la județul tău așa ceva:

https://www.publi24.ro/......06b55.html