| Hd_Andreea_1996 a întrebat:

Tata a gasit o broasca testoasa si a adus-o acasa. In aceeasi zi a trebuit sa plec din oras si am lasat broasca in curte intr-o balie cu apa si cateva pietre. Cand m-am intors, nu am mai gasit-o. e foarte probabil ca inca sa fie in curte... stiti daca as putea sa o ademenesc cu ceva?
va rog sa ma ajutati daca stitisad

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Şi cică broaştele ţestoase nu-s rapide... Poate doar de ochii noştri se mişcă aşa încet laughing Când nu le vede nimeni, devin Chuck Norris laughing

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Easy came... easy go...
Broastele testoase traiesc si la noi in tara in salbaticie. Nu cred ca o s-o mai gasesti, dupa cum nu a mai gasit-o nici vechiul stapan.

| Hd_Andreea_1996 explică (pentru Elianna):

Nu era a cuiva. era luata din "salbaticie"

| Blackyuu a răspuns:

Ceva de genul mi s-a intamplat si mie... nu o so mai gasestii. chestia asta nu cred ca o sa iti fie de ajutor http://www.acasa.ro/broaste-testoase/3

| MaryWhiteRose a răspuns:

Cumpara niste mancare speciala de testoase de la pet shop si pune-o intr-un colt, o sa i se faca foame si o sa vina la mancare big grin.

| didicriss a răspuns:

Pentru cei care tot zic "cand ii e foame se intoarce".....trebuie sa va reamintesc ca testoasele mananca si frunze, iarba etc?

| Andrei4003 a răspuns:

Da pune bucatele de care peste tot si dupa cateva ore daca nici o bucatica de carne nu este muscata sau mancata inseamna ca nu mai e in curte! happy

| PavelSmecher a răspuns:

Stiu eubig grin a fugit asa am avut si ew si am plecat in casa pentru 1H si cand am venit nu era si de atunci nu am mai vazut-obig grin

| yellowalien a răspuns (pentru PavelSmecher):

Şi cică broaştele ţestoase nu-s rapide... Poate doar de ochii noştri se mişcă aşa încet laughing Când nu le vede nimeni, devin Chuck Norris laughing

| kinghtrondtable a răspuns:

Mai cauta ca o vei gasi trebuie sa ai dai sa manance si cand i se face foame se va antoarce din nou la tine:d

| Hd_Andreea_1996 explică (pentru kinghtrondtable):

Dar nu e dresata. cum sa se intoarca inapoi?