| MorcovMajestic a întrebat:

Vreau sa imi las niste haine la niste rude cat sunt plecat din tara pe timpul iernii. Cum as putea sa le depozitez ca sa nu miroasa ciudat? O sa le tina intr-o mansarda si cand am intrat acolo a mirosit putin a umezeala, ea a zis ca nu simte nimic. Pot mucegai daca stau intr-un mediu asa? Sau sa prinda miros aiurea?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In pungi /saci de nailon vidate.

| darrio2007 a răspuns:

Cumpara saci vidați. Nu vor ocupa mult spatiu si nu poate intra mirosul in haine. Sper ca stii cum se folosesc.

| Caro34 a răspuns:

Cumpara de pe net saculetii aceia contra umiditatii care se gasesc si prin cutiile de pantofi cand le cumperi si pune-i printre haine, apoi pui hainele in sacosa si sacosa in sac de plastic bine vidat cu aspiratorul! Rezista pana la un an asa! Numai bine!

| christall a răspuns:

Exista în supermarketuri pungi cu termoar pentru haine, din marital textil sau plastic. Am văzut la Cora de ex. în zona unde aveau umerașe.

| NisipLaMare a răspuns (pentru christall):

Daca lasi aer in punga se impute.

| NisipLaMare a răspuns:

Sunt saci/ pungi speciale din care scoti aerul din punga cu aspiratorul practic le videzi.Dar trebuie pastrate la o temperatura moderata totusi.