| unknown25 a întrebat:

Acum cateva luni... ma certam foarte mult cu sotia mea, tineri casatoriti, si am facut prostia sa discut cu una pe net si ne-a intalnit, am discutat cam 10-15 minute, nu mai mult si nu am facut nimic.
La ceva saptamani am fost diagnosticat cu Sifilis.
Nu stiu ce sa ma fac. Imi iubesc sotia enorm, ea a aflat intre timp. I-am zis adevarul dar ea insista ca m-am culcat cu cineva.
Nu am avut nici un contact sexual cu alta persoana in afara de sotia mea de cand o cunosc.
Nu am fost niciodata infidel e prima data cand am tampesc. Ce pot face sa repar totul?
Nu vreau sa o pierd, regret enorm

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Pai nu trebuia sa te intalnesti cu acea fata.nu te-ai gandit la eventualele urmari? incearca sa lupti prin ai recastiga increderea, va fi greu poate va dura foarte mult insa nu te da batut arata-i ca o iubesti, ca ea inseamna totul pentru tine si nu ii mai da motive sa fie geloasa si sa mearga si ea la analize ca sigur a luat si ea:-| e trist ce spui dar daca nu e problema veche poate o poti combate cumva cu ajutorul medicilor

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Când ai făcut legământul în faţa altarului,ai jurat să fii alături de ea la bine şi la greu,la boală şi la necaz.
Asta trebuie să faceţi amândoi.
Ea acum trebuie să te înţeleagă şi nu să te critice.
Oricum,faptul e deja consumat.
Cum o încălzeşte pe ea să ştie că tu ai fost în patul altei femei?
Fără să vrea,ăşi face rău singură.
Dacă o iubeşti,încearcă să vorbeşti cu ea şi împreună găsiţi o soluţie pentru rezolvarea problemei.
Dacă realizezi, regretele nu te vor ajuta cu nimic acum.
Aşa că încearcă să vorbeşti cu ea.
Comunicaţi, înainte să fie prea târziu...

| unknown25 explică:

Stiu ca am gresit. Nu am cum sa dovedesc ca nu am avut contact sexual cu altcineva.Medicii sustin ca DOAR asa se transmite cu toate ca am gasit pe net si alte cai.
Ea acum vrea sa isi inceapa o viata noua cu altcineva, stiu ca ar trebui sa o las. o iubesc enorm si vreau sa fie fericita si sincer fac tot ce pot sa ii dovedesc ca imi pare rau.Azi voi merge sa discut si cu preotul ce ne-a cununat, poate imi da si el un sfat.
E cea mai buna persoana de pe planeta asta si nu vreau sa o pierd.
Va multumesc de raspunsuri