| Balamuc69 a întrebat:

Acum cateva ore am fost sunat de acest numar de telefon +40215286742 era o tanti foarte convingatoare mi-a spus ca e de la nu stiu ce agentie si se ocupa cu nu stiu ce studiu
M-a intrebat judetul si localitatea dar nu m-a intrebat nimic de nume apoi daca am adresa de de e-mail i-am spus ca nu am si a inchis happy
Daca a mai fost sunat careva care era continuarea si ce intentii credeti ca avea?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil vroia sa-ti zica sa donezi niste bani, oricum era ceva ilegal la mijloc. Cel mai bine e sa nu raspunzi la apeluri necunoscute.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Da, sunt firme care se ocupa cu astfel de studii, din ce spui este un numar de Bucuresti.Am primit si eu astfel de telefoane cu privire la ultimele concedii efectuate, daca au fost in tara sau afara, cat am cheltuit, etc. Mare atentie sa nu furnizezi datele de identificare CNP-ul si adresa. Posibil sa fi fost de la o astfel de agentie de sondarea opiniei publice, probabil vroia sa iti transmita ceva pe e-mail, iar la raspunsul tau este normal sa inchida neavand e-mail.

| FANfredoSHpidjin a răspuns:

Eu nu cred în astfel de telefoane.
Mai bine nu ai mai răspunde (dacă mai sună), poate e o farsă, sau chiar vrea cineva să-ţi facă rău.

| Balamuc69 explică:

@ASIGURATORUL Dar pana la urma de ce eu si de unde a luat numarul de telefon sau se apuca sa formeze la intamplare si daca raspunde cineva...