| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ai distrus ceva din cauza nervilor?

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu îmi vara atât de tare nervii pe obiecte. Sunt genul de persoana care ține neprețuit la acestea. În schimb soțul meu cu fosta soție spărgeau farfurii și pahare la greu încât că trebuiau să cumpere mereu să le înlocuiască?

| Drimmero a răspuns:

De obicei incerc sa tin nervii in frau, de fel sunt un om vulcanic care actioneaza pe moment,, dar mai strang si in mine si elimin toata energia cand mi se umple paharul.

Am spart ghiveci cu flori, imi casunase pe el fiind primul lucru care mi-a venit in fata, am mai spart televizorul vechi la care ma uitam la meciuri, n-am mai suportat bataia de joc si mi-am facut un bine pe moment,, am mai stricat un scaun cand am dat cu el de pamant si cam atat din ce imi amintesc eu, incerc sa nu am iesiri d-astea prea dese pentru ca stric lucruri si nu e ok, incerc sa fiu cat mai calm orice s-ar intampla/

| Freya1 a răspuns:

Nu,nu distrug lucuri sau obiecte pe baza de nervi pentru ca sunt conștientă că imi fac mai mult rau. Daca m-as pune sa sparg un telefon, o tableta, o masina etc doar pentru ca am nervi pe moment nu as face altceva decât sa ma bag într-un rahat si mai mare cu o cheltuiala in plus.In schimb distrug oameni cu vorbele.

| SG1995 a răspuns:

Da, cam aproape fiecare telefon avut în ultimi 5 ani.

| gemeni6226 a răspuns:

O singura data la 17 ani de nervi am taiat o rochie toata cu foarfeca.Nu mai stiu de ce eram nervoasa dar am distrus rochia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu-s atat de lipsită de control cât sa ma apuc sa sparg lucruri. Daca sunt nervoasa e din cauza unui om (a mea probabil), nu a unui obiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,
Dar mai bine fac ceva de genul.
https://youtu.be/s9P0WIsGdFs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spart o tableta acum ceva ani, dar se cam chinuia saraca asa ca i-am facut un bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu-mi distrug decat starea (nu sunt o persoana violenta)

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Am dat cu pumnul intr-un geam si mi-am rupt 3 degete.

| OctavianSps a răspuns:

Da, o relatie.