| Personalinterest a întrebat:

Ai inselat vreodata? Daca da, de ce? Ai fost iertat? (daca vrei să faci un mini story mersi mult am nevoie pentru research)

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

E,aici se cam schimba treaba.
Nu stiu daca se numeste înșelat dar probabil ca da.
Cand relația mea nu a mai funcționat si despărțirea era inevitabilă (doar trebuia sa mai rezolvam niște chestii) am început să vorbesc cu cineva (iubitul meu actual).
M-am confesat lui,ma sfătuit si încurajat asa ca am legat o prietenie destul de strânsă ce mai tarziu s-a transformat în iubire (ne cunoșteam din copilărie oricum). Chiar dacă el ma plăcea si iubea mai demult, eu treptat cunoscandu-l mai bine am început sa il iubesc.
Poate se poate catalogat la înșelat, dar in fond nu prea imi pasa la cate am tras aveam tot dreptul la fericire, atenție, afectiune, iubire.
De ce recurgi la astfel de gesturi? Sunt mai multe motive.In cazul fostului meu a fost faptul că nu mă iubea si respecta suficient incat sa nu faca asta.Pentru el acea fata era o aventură cu care speră probabil sa mai aiba asa întâlniri pentru experienta si as hrăni orgoliu.
La mine, a fost faptul că nu aveam atenție, afectiune, iubire, respect.Eram deja rănită si injosita si chiar lovită asa ca se poate încadra la "cand nu ai ce iti trebuie acasa" sau "cand nu esti respectat si iubit de cel de langa tine cauti fericirea in alta parte".

| Personalinterest explică (pentru Freya1):

Multumesc super mult pentru sinceritatea ta, chiar inteleg

| Freya1 a răspuns (pentru Personalinterest):

Npc.De aia suntem aici multi, sa ne destainuim si sfătuim.

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, pentru că oamenii cu o moralitate dobândită de la însuși Dumnezeu nu fac asta, ei procedează în Spiritul Domnului în cea mai mare parte a timpului.

| Personalinterest explică (pentru Celcestietot):

Oh wow ma bucur ca nu ai facut asta datorita credintei

| Celcestietot a răspuns (pentru Personalinterest):

Mulțumesc. Nu o scriu ca o laudă, dar pe langa credință, eu eram un om bun până să am credința.

| gemeni6226 a răspuns:

Aici cine a facut o si din motive bineintemeiate nu o sa spuna adevarul deoarece sunt foarte multi crestini si fara experienta vietii care o sa atace fara sa stie ca dzeu iarta tot daca iti pare sincer rau sau penteu ca ai avut motiv3 bine intemeiate.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Why? Pentru ca nu ar fi fost corect si stiu ca nu mi-ar fi placut sa imi faca acelasi lucru. Dar uite un lucru interesant pe care l-am observat de fiecare data cand am intrat intr-o relatie, iar apoi am aflat ca nu mi s-a inatmplat doar mie: Pana sa fii cu cineva intr-o relatie vorbesti si te bagi in seama cu mai multe fete o perioada destul de lunga (cel putin la mine) apoi cand in sfarsit ai pe cineva, brusc foarte multe sunt interesate de tine si te trezesti cu multe mesaje si flirturi de la femei pe care poate nici nu le cunosti. Cum iesi din relatie, nu iti mai scrie nici dracu si nici nu te mai baga in seama vreuna. Apoi o iei de la capat cu agatatul. Initial am crezut ca sunt toate puse de tipele cu care am stat, dar aparent nici nu se cunosteau.

| Personalinterest explică (pentru siriusblack98):

Nu sincer, de exemplu daca stai pe snap tot timpul o să simti ca nu iti da nimeni mesaj, dar atunci cand nu intri o zi intreaga o să simti ca ai primit multe mesaje. Asa și cu relatia. Stiu despre ce vorbesti, insa atunci cand nu esti cu nimeni, atentia ta nu e pe o singura persoana și ti se pare ca nimeni nu iti scrie, insa atunci cand esti intr-o relatie, oricine iti scrie ( de celalalt sex) ti se pare ceva wow, dar asta doar pentru ca esti intr-o relatie. Oamenii iti scriu random oricum, doar ca nu dai la fel de multa importanta cand nu esti intr-o relatie. Multumesc oricum de raspuns!

| siriusblack98 a răspuns (pentru Personalinterest):

Iti zic eu sigur ca nu asta mi s-a intamplat mie rolling on the floor) De la 0 mesaje sa ajungi la 10 la cateva zile - o saptamana care erau numai flirt si nu random e o diferenta. Dar mna, asta e, salut!

| Ștefaniq a răspuns:

Nu