| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o prietena foarte buna acum câteva luni, dar in timp, fara sa-mi dau seama, s-a băgat o fata in prietenia noastra.Acum, nu mai suntem cele mai bune prietene din cauza,,celei de-a III-a". A reusit sa ne despartă si noi doua nu mai putem vorbi sau sa ne mai întâlnim(prea des). Încă putem face lucruri împreună dar nu e ca inainte, si trebuie sa avem grija ca,, a III-a" sa nu afle...
Ma puteti ajuta cu un raspuns: Cum sa îmi recapat prietena cea mai buna?

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Si eu pateam mereu la fel.Cum imi gaseam o prietena cum se baga a treia.Cu mintea mea de acum iti recomand sa fiti foarte bune prietene toti trei ca trei surori.Sa incerci sa iubesti si pe cealalta sa te imprietenesti cu ea foarte bine.Cand eram tinara doream mereu o prietena numai a mea dar acum imi dau seama ca era egoism, eram geloasa invidioasa, trebuia sa ma imprietenesc cu a treia stiu ca e greu cumplit de greu dar nu exista alta solutie, doar eroarea ce am facut eu:nu mai am nici o prietena din acest motiv ca mereu eram geloasa pe a treia.

| WaterDrop a răspuns:

Relatiile in 3 nu merg niciodata.Ori 2 ori 4, este o regula nescrisa!

Discuta cu prietena ta si intreab`o ce isi doreste si ea, apoi puneti la cale un plan malefic sa scapati definitiv de a 3 a

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu ai pierdut-o,inca e prietena ta,nu a uitat de tine nici de cum dar poate mai vrea sa stea si cu altcineva, ii place sa stea cu tine in continuare, nu ai de ce sa iti faci griji nu ai pierdut-o dar sfatul meu e sa te implici mai mult in activitatile lor, daca ele propun sa faca ceva sa faci si tu ce fac si ele, incearca sa te imprietenesti cu fata aia si o sa fie ca inainte.
Bafta.