| X3N0N a întrebat:

Am dori sa va intreb in special pe voi fetelor, ce parere aveti despre un baiat cu sprancele destul de stufoase care nu au o forma conturata?
PS: Fiti directe si la subiect: Imi place pentru ca, Nu-mi place pentru ca, Nu conteaza foarte mult pentru ca. Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Dau si funda la cel mai realist si bine argumentat raspuns.

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cui îi pasă de sprâncene? Eu când mă uit la un băiat, vreau să-i întâlnesc privirea şi nu sprâncenele.Contează să fie un băiat cumsecade. Într-o relaţie, nu sprâncenele contează. Puţin cam ciudată întrebarea ta...Sunt lucruri cu adevărat importante la un băiat,cum ar fi caracterul,felul de a fi,maturitatea,luciditatea şi raţionamentul,sufletul şi multe alte lucruri. Pune în evidenţă ce vor fetele să descopere la tine,calităţile pe care le ai, dar nu sprâncenele, că nimeni nu se uită la ele.Cu tot respectul.Nu vreau să te simţi prost, dar ăsta-i adevărul.Eu doar spun ce gândesc.Poţi să ţii cont de asta, sau nu. Fetele vor un bărbat matur, nu un băieţaş care-şi smulge sprâncenele şi se epilează pe picioare. Încearcă să faci o schimbare.O seară frumoasă.

Răspuns utilizator avertizat
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi cui îi pasă de portofel? Banii vin şi se duc.Îi iei cu mâna stângă, îi dai cu mâna dreaptă. Banii nu aduc fericirea.Şi niciodată banii nu vor compensa un suflet cald.Acum,spune tu. Poţi să înlocuieşti tu o îmbrăţişare, o vorbă ferumoasă, o strângere de mână de care ai nevoie ca de aerul pe care îl respiri cu o sumă de bani? Mă îndoiesc.Cine alege banii în locul unei persoane dragi se numeşte persoană materialistă, lipsită de orice scrupule.Dar printre ei mai există şi oameni cu suflete nobile şi curate care caută şi oferă afecţiune necondiţionată.Nu clasifica toţi oamenii după acelaşi criteriu. Întâi cunoaşte persoana şi apoi fă-ţi o părere generală.O zi frumoasă îţi doresc.Nobody4Nobody.